PIEROGARNIA 2018

17 czerwca 2018 r. Łoniów po raz jedenasty stał się pierogową stolicą województwa świętokrzyskiego, a to za sprawą zorganizowanego „Festynu rekreacyjno – kulturalnego PIEROGARNIA 2018”, na które zaprosiło Stowarzyszenie Aktywnej Społeczności w Świniarach, Wójt Gminy Łoniów oraz Gminny Ośrodek Kultury w Łoniowie.

Pierogi na słodko, na kwaśno, pieczone, smażone… w sumie ponad 12 tysięcy rozmaitych pierogów czekało na smakoszy tego wybornego dania przygotowanego przez gospodynie z 14 sołectw.

Pierogowe święto było także okazją do przekazania jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych nowoczesnego sprzętu zakupionego ze środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Ministerstwa Sprawiedliwości. Torby i plecaki ratownicze z opatrunkami, przyborami medycznymi, przyborami ratującymi życie, szyny Kramera z deskami ortopedycznymi, defibrylatory to sprzęt, który zwiększy możliwości ochotników z Gminy Łoniów podczas działań ratwoniczo-gaśniczych.

Atrakcji, jak podczas każdej PIEROGARNI, nie brakowało. Na scenie swoje umiejętności wokalne  zaprezentowały dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej w Łoniowie. Był kiermasz z zabawkami, dmuchany zamek, malowanie buzi, a na pyszne wypieki zapraszała „Słodka Kawiarenka”.

Wszystkich przybyłych gości do godzin wieczornych bawiła Kapela Nadwiślańska z Sichowa oraz zespół LESIOKI.

Relacja fotograficzna dzięki uprzejmości Łukasza Grudnia, a reportaż filmowy wykonał Wojciech Kozieł – iTV Wisła.

Autor: Marcin Maj

Wielkość czcionki
Kontrast