PIEROGARNIA 2017

Pierogi na słodko, na kwaśno, pieczone, smażone…, można było degustować podczas X Jubileuszowego Festynu Rekreacyjno – Kulturalny PIEROGRANIA, która odbył się 11 czerwca 2017 r. w Gminie Łoniów.  

Festyn rozpoczął konkurs na najlepsze pierogi. Jury konkursowe próbowało rozmaitych odmian przygotowanych przez sołectwa naszej gminy. Wśród nich znalazły się te z kapustą i grzybami, kapustą i mięsem, wigilijne, litewskie, wątrobiane, z ricottą, kaszą jaglaną – gryczaną – jęczmienną, grzybami,  dziczyzną, ruskie, z serem i rodzynkami, z truskawkami, jagodami i wiele innych.

Tradycyjne i unikatowe smaki w nowych, zaskakujących połączeniach zachwyciły oceniających, czego konsekwencją było jednogłośne wyróżnienia wszystkich sołectw.

Oprócz pierogów, które bez wątpliwości były główną atrakcją pikniku, można było obejrzeć występy artystyczne w wykonaniu dzieci i młodzieży z naszej gminy.  Koncert muzyki ludowej dał  Zespół Sichowianie i Kapela Nadwiślanie z Sichowa. Wieczorną część imprezy otworzył występ młodych artystów z Zespół Szkół Ekonomicznych z Sandomierza. Gwiazdą wieczoru był występ zespołu NOKAUT, a na zabawę taneczną zaprosił zepół ACORD.

Honorowy patronat nad imprezą objął Starosta Sandomierski oraz Lokalna Grupa Działania Ziemi Sandomierskiej. Patronat medialny objęli: Tygodnik Nadwiślański, Echo Dnia, Radio Leliwa oraz Portal Internetowy NadWisłą24.pl.

Autor: Marcin Maj

Fotografie: Łukasz Grudzień

Video: iTV Wisła

Wielkość czcionki
Kontrast