Piękna uroczystość z medalami i dyplomami – 23 pary świętowało Złote Gody

14 września 2017 r. w Urzędzie Gminy w Łoniowie odznaczenia za długoletnie pożycie małżeńskie odebrało 23 pary świętujące Złote Gody. Ta wspaniała uroczystość zgromadziła pary, które przeżyły w związku małżeńskim, co najmniej 50 lat. Były medale nadane przez prezydenta RP, gratulacje, życzenia, kwiaty, toast szampanem i wspólne pamiątkowe zdjęcia.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w intencji Jubilatów i ich rodzin w kościele pod wezwaniem św. Mikołaja w Łoniowie. Ważnym wydarzeniem podczas nabożeństwa było odnowienie przysięgi małżeńskiej.
Był to szczególnie wzruszający moment, który Jubilatom jak i ich rodzinom dostarczył wzruszeń i łez.

Część oficjalna uroczystości odbyła się w Urzędzie Gminy w Łoniowie. To tam medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznane przez Andrzeja Dudę, prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, wręczył w jego imieniu Szymon Kołacz – Wójt Gminy Łoniów.
Życzenia, kwiaty, listy gratulacyjne oraz pamiątkowe dyplomy złożyli: zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Łoniowie – p. Maria Łętowska, zastępca dyrektora Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców w Kielcach – p. Michał Gałczyński, radny Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego – p. Andrzej Swajda oraz członek Zarządu Powiatu Sandomierskiego – p. Marcin Piwnik.

Po części oficjalnej i wspólnym, pamiątkowym zdjęciu przyszedł czas na symboliczną lampkę szampana, na którą zaprosił Gminny Ośrodek Kultury w Łoniowie. Przy takiej okazji nie mogło zabraknąć tradycyjnego „Sto lat”.

Jubileusz uświetniły występy artystyczne: Kamili Ślusarz – uczennicy Gimnazjum w Łoniowie, młodzieży z Publicznej Szkoły Podstawowej  w Świniarach Starych, którzy w swojej inscenizacji “Życie to są piękne chwile” przedstawili w dużym skrócie ważne wydarzenia jakie poprzedziły dzień ślubu oraz ukazali małżeństwo z 50-letnim pożyciem małżeńskim, a do wspólnego śpiewania zaprosił Zespół “PROFIL”.

Szczęśliwym małżonkom gratulujemy i życzymy kolejnych jubileuszy.

 

Autor: Marcin Maj

Film: Internetowa TV Wisła

Wielkość czcionki
Kontrast