Ogólnopolski Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego

05 kwietnia 2013 r. uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych po raz kolejny rywalizowali ze sobą w ramach „Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy
o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego”.

Turniej mający na celu zwiększenie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez popularyzowanie znajomości przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach zgromadził 21 zawodników reprezentujących poszczególne szkoły
z terenu naszej gminy.

Po rozwiązaniu testu z zakresu przepisów ruchu drogowego, zawodnicy przystąpili do części praktycznej, gdzie prezentowali swoje umiejętności jazdy na rowerze na torze przeszkód.

Uczniowie po raz kolejny wykazali się dużą wiedzą z zakresu przepisów dotyczących rowerzystów, pieszych, znaków drogowych, zasad pokonywania skrzyżowań, a także udzielania pierwszej pomocy.

Po podliczeniu punków wśród szkół podstawowych zwyciężyła drużyna z Publicznej Szkoły Podstawowej w Łoniowie, natomiast wśród gimnazjów najlepszą okazało się Gimnazjum w Sulisławicach.

Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali tego dnia przedstawiciele Powiatowej Komendy Policji w Sandomierzu: sierż. Dariusz Michałowski i st. post. Dariusz Gach oraz nauczyciele: Grzegorz Duszkiewicz, Leszek Garas, Janusz Frańczak, Krzysztof Kucwaj i Danuta Sarzyńska.

Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatora – Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łoniowie.

Zwycięzcom życzymy powodzenia podczas eliminacji powiatowych.

Patronat nad Turniejem objął Wójt Gminy Łoniów.

 

Autor: Marcin Maj

Wielkość czcionki
Kontrast