Nowoczesne komputery dla szkół w Gminie Łoniów

27 września 2018 r. wszystkie szkoły z trenu Gminy Łoniów doposażone zostały w 91 nowoczesnych komputerów wraz z oprogramowaniem. 

Dotychczasowe pracownie w szkołach posiadały przestarzały sprzęt informatyczny, który często nie był w stanie technicznie sprostać wymaganiom minimalnym dla programów edukacyjnych przez co ograniczały możliwości edukacji uczniów podczas zajęć.

Od teraz nauka informatyki będzie dla uczniów bardziej atrakcyjna, a nauczyciele będą mieli dużo lepszy standard prowadzenia zajęć. Zakupione stacje robocze typu „All in One” wyposażone zostały w bardzo szybkie procesory oraz dyski SSD wspierane systemem Windows 10 Professional. W ramach wniosku komputery doposażone zostały w pakiet oprogramowania biurowego Office oraz profesjonalne słuchawki nauszne.

Inwestycja została zrealizowana w ramach projektu „Zakup sprzętu komputerowego na potrzeby Szkół Podstawowych z terenu Gminy Łoniów” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 -2020.

Wartość projektu na realizację tego zadania  wyniosła 417 560,90 złotych. Wniosek na zakup komputerów przygotowany został w Urzędzie Gminy w Łoniowie na podstawie zapotrzebowań przedstawionych przez dyrektorów szkół.

 

Autor: Marcin Maj

Wielkość czcionki
Kontrast