Kuszenie Śmierci

dyblik15_2Kuszenie Śmierci to program profilaktyczny, na który została zaproszona młodzież gimnazjalna w dniu 16 stycznia do Gminnego Ośrodka Kultury w Łoniowie.

Lech Dyblik – autor programu, to aktor filmowy i telewizyjny. Grał epizody w takich filmach jak np. Kroll, Kiler, Pan Tadeusz, Wesele, Drogówka, Ogniem i mieczem, Człowiek wózków, Wtorek, Zemsta, Wiedźmin, Boża podszewka, Świat według Kiepskich. Od ponad dwudziestu lat jest niepijącym alkoholikiem. Butelkę zamienił na gitarę, z którą nigdy się nie rozstaje. Człowiek konkretny i rzeczowy, który w swoim programie nazywa „rzeczy po imieniu”, przez to dociera do słuchacza w tak trudnej materii, jak uzależnienia.

Spotkanie z nim jest poznaniem historii człowieka, którego głęboka wiara w wartości płynące z Biblii oraz zauroczenie bogactwem daru jakim jest życie i jego nie przypadkowość zaprowadziły ku pragnieniu dzielenia się tym z młodym pokoleniem. Artysta dobrym słowem i gitarą kreślił ponury obraz rzeczywistości, w której żyje nasza młodzież , którego nie zmieni żadna ustawa. Natomiast może zmienić tylko stanowcze „nie” każdego z nas.

Autor: Marek Bisztyga

Wielkość czcionki
Kontrast