Kolędowanie w Sulisławicach

koleda13_4Kolędy w Zespole Szkół im. Oddziału Partyzanckiego “Jędrusie” w Sulisławicach zapoczątkowały piękny zwyczaj, który przetrwał już dekadę. Kolędowanie w tej szkole to już tradycja.

W piątkowy wieczór 17 stycznia 2014 r. odbył się tam X Jubileuszowy Koncert Kolęd. Znów można było poczuć atmosferę świąt Bożego Narodzenia, oderwać się od kłopotów dnia codziennego i posłuchać pięknej poezji i wspaniałych polskich kolęd i pastorałek. Wyjątkowe głosy młodych artystów stworzyły pełen ciepła i sympatii nastrój, który na pewno udzielił się wszystkim uczestnikom koncertu.

Sulisławskie kolędowanie zgromadziło wspaniałych gości. Wśród licznie przybyłych byli: Wójt Gminy – p. Szymon Kołacz, Radni, Radny Powiatu i Sekretarz Gminy – p. Andrzej Swajda, przedstawiciele Zarządu Sanktuarium Maryjnego w Sulisławicach i Zarządu Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, sołtysi z obwodu szkoły, księża na czele z kustoszem Parafii w Sulisławicach ks. Kazimierzem Sawościanikiem CR, nauczyciele i pracownicy oświaty, uczniowie oraz rodzice, a także mieszkańcy gminy.

koleda13_3Tego dnia nie mogło zabraknąć życzeń i miłych słów.
Ciepłe i serdecznie życzenia: „by domy Wasze dekorowały miłość, życzliwość i nadzieja. Niech światło choinki – symbol radości z narodzenia Jezusa – oświetla zawsze Wasze życie i pozwala odnaleźć właściwą drogę. A przez cały rok od poniedziałku do niedzieli niech Was wszystko łączy, nic zaś niech nie dzieli „ – te życzenia na ręce wszystkich przybyłych gości złożyli uczniowie Zespołu Szkół im. Oddziału Partyzanckiego “Jędrusie” w Sulisławicach.

Miłą niespodzianką dla przybyłych była płyta z “Kolędą Sulisławską” oraz pyszny tort, który uświetnił X Jubileuszowy Koncert Kolęd
w Sulisławicach.

 

Autor: Marcin Maj

Wielkość czcionki
Kontrast