Kolędowanie dla Julki

 

Po raz 10 miało miejsce w murach naszej szkoły KOLĘDOWANIE . W tym roku połączyliśmy tradycyjny śpiew kolęd z akcją pomocy dla chorej dziewczynki z Sandomierza – Julii Skurskiej.

Oto słowa Julki:

„Wciąż potrzebuję Twojej pomocy, by zniknął ten ból, który zabiera mi życie…”


Julia Skurska z Sandomierza cierpi na rzadką chorobę – zespół Pfeiffera (rośnie mózg, nie rośnie czaszka). Ponadto 12-letnia dziewczynka nie widzi na jedno oko i niedosłyszy. Do tego połowa ciała Julii jest sparaliżowana. Jak mówią najbliżsi największą pasją dziewczynki jest czytanie książek. Chciałaby również zostać pianistką lub baletnicą. Niestety choroba całkowicie jej to uniemożliwia. Julka przeszła jak dotąd cztery kosztowne operacje ratujące życie. W czerwcu czeka ją kolejna – w Dallas – u jednego z najlepszych chirurgów plastycznych na świecie. Jej koszt to ponad 300 tysięcy złotych.

Na dzień 01.02.2019r. zaprosiliśmy wielu zacnych i wspaniałych gości. Byli z nami Babcie, Dziadkowie, Rodzice, Ciocie i Wujkowie naszych uczniów, był ks. Mariusz z wizyta duszpasterską oraz Pan Bogusław Lubański – nauczyciel z LO w Tarnobrzegu – jeden z pomysłodawców akcji „JULKA ZATAŃCZY”.

Na początku wszyscy wsłuchaliśmy się w słowa Ewangelii o narodzeniu Jezusa i zaśpiewaliśmy „Gdy się Chrystus rodzi…”

Następnie nasi uczniowie ukazali swe talenty wokalne, aktorskie i recytatorskie, a na koniec wszyscy oddaliśmy „głos naszym sercom” wspierając Julię.

Wolontariusze z naszej szkoły będą jeszcze kwestować dla Julii w różnych miejscach naszej Parafii i Gminy, bo cel jest zacny!

Na zakończenie kolędowania p. dyrektor podziękowała każdej Babci i każdemu Dziadkowi za obecność, za wspólnie przeżyte cudowne chwile, za uśmiechy, dobre słowa i łezkę w niejednym oku… i zaprosiła na spotkanie za rok.

Podziękowania skierowała także do nauczycieli i pracowników szkoły za zaangażowanie i wrażliwość na potrzeby innych…., bo przecież „CZŁOWIEK JEST WIELKI NIE PRZEZ TO, CO POSIADA, LECZ PRZEZ TO…, CZYM DZIELI SIĘ Z INNYMI…”

Źródło: www.psplazek.loniow.pl

Wielkość czcionki
Kontrast