IX Pielgrzymka Samorządowców i Strażaków

Kilkaset osób wzięło udział w IX Pielgrzymce Samorządowców i Strażaków, która odbyła się 26 września 2015 r. w Sanktuarium Maryjnym w Sulisławicach.

pielgrzymka_sm15_2

W Eucharystii odprawionej w intencji samorządowców i strażaków uczestniczyli: posłowie, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego i radni województwa świętokrzyskiego, starostowie i wójtowie wraz z radą głównie z terenów powiatów sandomierskiego, staszowskiego i opatowskiego, sołtysi, przedstawiciele organizacji i stowarzyszeń, a także strażacy z kilkudziesięciu jednostek OSP.

Pielgrzymka jak co roku miała bardzo uroczystą oprawę. Tegoroczne pielgrzymowanie uświetniła góralska orkiestra dęta “ECHO GÓR” z Kasinki Małej z województwa małopolskiego, która wprowadziła kolumnę strażaków, samorządowców oraz poczty sztandarowe do sanktuarium.

pielgrzymka_sm15_3

Mszy św. z udziałem kilkuset samorządowców i strażaków przewodniczył Diecezjalny Kapelan Straży Pożarnej ks. Lech Siekierski.

IX Pielgrzymkę Samorządowców i Strażaków zakończyło spotkanie integracyjne oraz ciepły posiłek, na który zaprosił Gminny Ośrodek Kultury w Łoniowie.

Organizatorami Pielgrzymki byli: Kustosz Sanktuarium, Wójt Gminy Łoniów, Diecezjalny Kapelan Straży Pożarnej, Prezes OSP Sulisławice oraz Stowarzyszenie Miłośników Sanktuarium w Sulisławicach.

 

Autor: Marcin Maj

 

Wielkość czcionki
Kontrast