I Świętokrzyska Olimpiada Przedszkolaka

2 marca 2020 r. na hali sportowej PSP im. Św. Jana Pawła II w Łoniowie odbył się etap gminny I Świętokrzyskiej Olimpiady Przedszkolaka. Przedsięwzięcie to realizowane jest przez Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty i ma na celu propagowanie zdrowego stylu życia, rozwijanie sprawności fizycznej i odporności psychicznej dzieci a także rozwijanie umiejętności współpracy i współdziałania w zespole z przestrzeganiem zasad zdrowej rywalizacji sportowej. Organizatorem olimpiady było Publiczne Przedszkole w Łoniowie, głównym koordynatorem gminnym była dyrektor przedszkola, p. Teresa Świstak.

W zawodach uczestniczyły reprezentacje dzieci 5 i 6 – letnich z przedszkoli z terenu gminy Łoniów – łącznie 8 drużyn. Olimpiadę zainaugurowała wizytator Kuratorium Oświaty w Kielcach wydziału zamiejscowego w Sandomierzu p. Renata Dębicka, zaś patronat honorowy nad olimpiadą objął  wójt gminy Łoniów p. Szymon Kołacz.

Po złożeniu przysięgi olimpijskiej oraz krótkiej rozgrzewce dzieci przystąpiły do zawodów. Nad ich sprawnym przebiegiem czuwał sędzia główny, p. Janusz Frańczak oraz sędziowie drużynowi: p. Leszek Garas, p. Wioletta Podlewska i p. Karolina Swajda. Sportowcy rywalizowali w 5 konkurencjach: bieg z pałeczką sztafetową, toczenie piłki siatkowej i lekarskiej, rzuty woreczkiem, skoki oraz tor przeszkód. Zwyciężyło przedszkole w Łążku, które uda się do Sandomierza na kolejny – powiatowy etap olimpiady. Wielkie emocje nie opuszczały nie tylko zawodników ale także rodziców, organizatorów i przybyłych gości. Cała impreza przebiegła w miłej atmosferze. Bez względu na wynik wszystkie grupy otrzymały puchary, dyplomy oraz drobne upominki.

Agnieszka Gach

Wielkość czcionki
Kontrast