Golec uOrkiestra zaśpiewał w Sulisławicach najpiękniejsze kolędy i pastorałki

27 grudnia 2019 r. sulisławskie Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej pękało w szwach. To za sprawą koncertu kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu „Golec uOrkiestra”, na który zaprosił kustosz sanktuarium Artur Traczewski CR.

Już przed godz. 17-tą świątynia zaczęła wypełniać się ludźmi, a niedługo później zapełniły się niemal wszystkie miejsca siedzące oraz miejsca w bocznych ławach i przedsionkach. Koncert rozpoczął się o godz. 19-tej, a zapoczątkowała go wieczorna Msza Święta.

Muzykujący bracia Łukasz i Paweł Golcowie oraz wokalistka Edyta Golec wraz z zespołem przez ponad godzinę śpiewali najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. Przygotowali repertuar, na który złożyły się utwory z bogatego, rodzimego zbioru pieśni nawiązujących do Bożego Narodzenia.

Kolędy i pastorałki przepełnione folklorem góralskimi, niektóre pełne dynamizmu, a w wielu przypadkach także skoczności, bogactwa instrumentalnego zachęciły wszystkich przybyłych do wspólnego śpiewania.

Wstęp na koncert był bezpłatny, chętni mogli złożyć dobrowolną ofiarę, która przeznaczona została na budowę chodnika wokół Sanktuarium w Sulisławicach.

Sulisławska świątynia po raz kolejny okazała się wspaniałym miejscem na wspólną kolędę.

 

Autor: Marcin Maj

Wielkość czcionki
Kontrast