Gminny Dzień Edukacji

13 października 2010r. kilkudziesięciu nauczycieli i pracowników oświaty wzięło udział w Gminnym Dniu Edukacji Narodowej, który tego roku odbył się w Publicznym Zespole Szkół w Łoniowie.

To piękne święto jest podziękowaniem za ciężką całoroczną pracę, za cierpliwość i uśmiech jakim obdarowują swoich uczniów nie tylko nauczyciele ale także szkolni pedagodzy, panie z obsługi oraz pracownicy szkolnej kuchni.

Już od samego rana składano im życzenia i kwiaty, a kulminacją tego dnia był piękny „Koncert jesienny na dwa świerszcze”- akademia przygotowana z tej okazji przez młodzież z naszej gminy. Wzruszające wiersze oraz piękne piosenki były wyrazem wdzięczności za pracę i zaangażowanie w ich edukację, bo to właśnie nauczyciele zarażają ich mądrością dzięki której z łatwością i wielką radością będą odkrywać świat.

„Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie” te wielkie słowa za Janem Zamojskim przytoczył w to jesienne popołudnie Wójt Gminy Łoniów – p. Szymon Kołacz, zwracając uwagę jak wielkie znaczenie ma edukacja i właściwe wychowanie przyszłych pokoleń, gdyż one będą świadczyć o sile i wartości narodu. „Wzięliście na siebie odpowiedzialność za drugiego człowieka, ukazujcie swoim uczniom trud ciągłego dojrzewania do pełni człowieczeństwa” mówił Wójt Gminy Łoniów, podkreślając w ten sposób jak wielkie znaczenie ma praca nauczyciela dla przyszłości młodego pokolenia. Wszystkim pracownikom oświaty złożył również wyrazy podziękowania za zaangażowanie w wychowanie i kształtowanie osobowości młodego człowieka i życzył im wielu sukcesów zawodowych, wytrwałości oraz miłości i szczęścia w życiu rodzinnym.

Część artystyczna akademii została przygotowana przez mgr Dianę Sośniak i mgr Teresę Łukawską natomiast scenografia została przygotowana pod przewodnictwem Renaty Mazurkiewicz.

 

Autor: Marcin Maj

Wielkość czcionki
Kontrast