Gmina Łoniów jedną z najlepszych w Unii Europejskiej

22 maja 2015 roku Wójt Gminy Łoniów odebrał nagrodę za gospodarność, sposób zarządzania gminą i umiejętność wykorzystania środków unijnych.

20150522_euro-gmina_10„Samorządy ze swoją gotowością do zmian i dostosowywania się do zmieniającego się otoczenia stanowią doskonałych partnerów dla lokalnej przedsiębiorczości. Jest to klucz do sukcesu i rozwoju gmin, powiatów a w szerszej perspektywie całej polskiej gospodarki” – powiedział Wicepremier, Minister Gospodarki Janusz Piechociński podczas gali finałowej Ogólnopolskiego Plebiscytu Gospodarczego Euro-Gmina, Euro-Powiat, Euro-Partner, która odbyła się 22 maja 2015 r.
w Warszawie.

Wójt Gminy Łoniów z rąk Wicepremiera odebrał statuetkę Euro Gminy oraz certyfikat potwierdzających spełnienie przez Gminę Łoniów najlepszej z gmin Unii Europejskiej. Wyróżnieniem tym objęte są samorządy, które przyczyniają się do kształtowania dobrego wizerunku Polski na arenie  międzynarodowej. Promują dobre praktyki, aktywność i przedsiębiorczość jednostek samorządowych oraz pokazują, że systematyczna praca i zaangażowanie przekładają się na szybszy rozwój nawet najmniejszych miast i gmin.

W warszawskiej gali udział wzięli p. Antoni Szpak – Przewodniczący Rady Gminy oraz p. Andrzej Swajda – Sekretarz gminy i zarazem Radny Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.20150522_euro-gmina_8

Organizatorem ogólnopolskiego plebiscytu Euro Partner, Euro Gmina, Euro Miasto, Euro Powiat była Fundacja Gospodarcza “EURO PARTNER”. Uroczystość wręczenia statuetek dla kilkunastu wyróżnionych gmin odbyła się w Ministerstwie Gospodarki w Warszawie. Gala została objęta Honorowym Patronatem V-ce Prezesa Rady Ministrów, Ministra Gospodarki Janusza Piechocińskiego, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marka Sawickiego oraz Marszałków i Wojewodów poszczególnych województw. Patronat medialny objęły: Telewizyjna Agencja Informacyjna (TVP INFO) oraz Serwis Administracyjno Samorządowy.

 

Autor: Marcin Maj

Wielkość czcionki
Kontrast