Dzień Dobra w Szkole Podstawowej Im. Św. Jana Pawła II w Łoniowie
CZYM JEST DZIEŃ DOBRA? To radosne ŚWIĘTO POMAGANIA – zapoczątkowane przez Caritas Polska i jest największą organizacją charytatywną w Polsce, do której przyłączyliśmy się i my! Jest to wyjątkowy czas dla wolontariuszy i wszystkich, którzy dostrzegają drugiego człowieka, poświęcają mu czas i uwagę.
To dzień, w którym szczególnie dostrzegamy, że dobro jest w nas, że #DobraJestWięcej!
20 kwietnia nasi wolontariusze z ogromnym zaangażowaniem realizowali zadania w ramach akcji „Dzień Dobra – jesteśmy dla Was!” , czyli … międzypokoleniowa integracja społeczności szkolnej – gry i zabawy z udziałem najmłodszych i starszych.
Wolontariusze, uczniowie klas ósmych przeprowadzili w sposób aktywny i kreatywny zajęcia w klasach I – III. Pomysłowość uczniów zaskoczyła najmłodszych… Były zabawy ruchowe, gry zespołowe, kalambury, zagadki tematyczne a nawet podchody, czyli szukanie ukrytych skarbów.
W czasie dobrych aktywności nie zapomnieliśmy o najmłodszych, czyli o kochanych przedszkolakach. Nasi wolontariusze systematycznie, w każdą środę spędzają czas z dziećmi w przedszkolu, a czwartkowe spotkanie było dla nich miłą niespodzianką.
Koniec dnia, to wizyta w Środowiskowym Domu Samopomocy w Łoniowie. Uczestnicy oraz pracownicy ŚDS przyjęli nas z wielką radością i otwartością. Nasza młodzież w relacjach z osobami starszymi wykazała się dużą dojrzałością, zrozumieniem i cierpliwością. Wspólnie spędzali czas, grając w szachy, monopoly, memory, warcaby i w inne ciekawe gry planszowe. Podsumowaniem spotkania była wizyta w pokoju wyciszeń, gdzie mieliśmy okazję, chwilę się zrelaksować 😊.
W Dniu Dobra brała udział cała społeczność szkolna, gdzie każda klasa realizowała zadania i działania opracowane na kartach dobrych uczynków.
W tym dniu wydarzyło się wiele DOBREGO! Niech ten dzień i jego idea będą inspiracją dla nas wszystkich do dostrzegania człowieka w człowieku bez względu na to, kim jest i w jakim wieku.
Pokazujmy każdego dnia ile dobra jest w nas! Cieszmy się sobą!
Autor: Wioletta Klimkiewicz – opiekun SKW