,,Dziecięca piłka ręczna” w Szkole Podstawowej w Łoniowie

dprSzkoła Podstawowa w Łoniowie została zakwalifikowana do udziału w Świętokrzyskim Programie Wspierania Rozwoju Aktywności Fizycznej ,,Horyzonty Aktywności Fizycznej – Dziecięca Piłka Ręczna” finansowanym z budżetu Województwa Świętokrzyskiego.

Celem projektu jest wzbudzanie zainteresowania i rozwój wśród uczniów uzdolnień w zakresie gry w piłkę ręczną, oraz zachęcenie ich do ogólnie rozumianej aktywności fizycznej.

Realizacja projektu zaplanowana jest na cały rok szkolny 2016/2017, i w jego ramach prowadzone będą zajęcia wychowania fizycznego z elementami ,,szczypiorniaka”,  szkolenia dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i wychowania fizycznego, zawody międzyszkolne, a w czerwcu 2017 r. planowany jest wielki festyn dziecięcej piłki ręcznej na zakończenie programu.

Z budżetu Województwa Świętokrzyskiego zakupiono dla 103 szkół w województwie zestawy do ćwiczeń i gry w dziecięcą piłkę ręczną, składające się z:

– bramki QuickPlay 1,82 m 1,23 m – 1 sztuka,

– piłek Street handball SELECT w rozmiarze 42 cm – 1 sztuka i 47 cm – 1 sztuka,

– piłek piankowych KIDS II SELECT 47 cm – 10 sztuk,

– plastronów – 1 komplet dwukolorowy – 10 sztuk,

– wysepek treningowych –1 komplet – 12 sztuk w dwóch kolorach. 

W dniu 15 listopada 2016 r. i podczas konferencji inaugurującej projekt szkoła otrzymała zestaw sprzętu i już następnego dnia uczniowie mieli możliwość z nim poćwiczyć.

 

 

Wielkość czcionki
Kontrast