| loniow.pl |
AKTUALNOŚCI

Dożynki powiatowe 2023

Gospodarzem tegorocznego Powiatowego Święta Plonów, które odbyło się 20 sierpnia były Dwikozy.

Uroczystość rozpoczął przemarsz dożynkowego korowodu, który wyruszył spod Urzędu Gminy na stadion sportowy, gdzie odbyła się polowa msza dziękczynna. Po nabożeństwie nastąpiło otwarcie obrzędowej części uroczystości: powitanie zgromadzonych gości, przekazanie i podzielenie się chlebem przez starostów dożynek – Martę Burek z Dwikóz i Grzegorza Pietruszkę z Kleczanowa.

Szczególne słowa podziękowania w stronę rolników skierowali starosta sandomierski Marcin Piwnik oraz wójt Gminy Dwikozy Marek Łukaszek. Nie mogło zabraknąć również konkursu na najładniejszy wieniec dożynkowy. Na scenie zaprezentowało się osiem delegacji reprezentujących Sandomierz i gminy powiatu sandomierskiego.  

W powiatowym święcie plonów Gminę Łoniów reprezentowała delegacja wieńcowa z Łoniowa na czele z Wójtem Gminy panem Szymonem Kołaczem. Najpiękniejszym okazał się wieniec Miasta i Gminy Klimontów, przygotowany przez sołectwo Pęchowiec – właśnie on będzie reprezentować powiat sandomierski na dożynkach wojewódzkich, które odbędą się 10 września w Tokarni.

 

Autor: Karolina Paliwoda

Wielkość czcionki
Kontrast