| loniow.pl |
AKTUALNOŚCI

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych Sulisławice 2016

„Kochajcie swoją świętą wiarę i tradycję własnego Narodu.

Wyrośnijcie na ludzi honoru”

Rtm. Witold Pilecki

 

Szkoła w Sulisławicach po raz pierwszy podjęła się organizacji obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Razem z warszawską Fundacją Wolność i Demokracja organizatorzy zaprosili lokalną społeczność do honorowego biegu „Tropem Wilczym”. Inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem, z każdym dniem zgłaszało się coraz więcej uczestników. Przedsięwzięcie wymagało wielu zabiegów organizacyjnych. Bieg zabezpieczała Policja, Ochotnicza Straż Pożarna w Sulisławic, opieka medyczna z Ośrodka Zdrowia w Sulisławicach.

Już od godziny 13-tej Rynek w Sulisławicach wypełnił się zainteresowanymi wydarzeniem, wiele osób w dniu zawodów zgłosiło chęć udziału. O godzinie 14-tej w Centrum Spotkań Wiejskich w Sulisławicach uczniowie Zespołu Szkół im. Oddziału Partyzanckiego „Jędrusie” przedstawili program artystyczny poświęcony Żołnierzom Wyklętym, kim byli, jak zasłużyli się dla Ojczyzny. Była to piękna lekcja historii.

Ze skupieniem i zaciekawieniem wysłuchano młodzieży, po czym uczestnicy udali się na Pomnik Jędrusiów, gdzie zapalono znicze, złożono kwiaty oraz oddano hołd Patronowi szkoły.

Start był bardzo emocjonujący. Mimo, że Bieg nie wiązał się z rywalizacją, to jednak każdemu zależało na dobiegnięciu do mety. Trasa wymagała od biegaczy sporego wysiłku. Wszyscy poradzili sobie wyśmienicie, czym zasłużyli sobie na brawa oraz piękne medale. Uroczystość zakończyła się pamiątkowym zdjęciem oraz wojskową grochówką.

Podczas pierwszego Biegu Pamięci w Sulisławicach wzięło udział ponad 100 osób: uczniów, rodziców, absolwentów szkoły, nauczycieli oraz sympatyków Sulisławic. To sukces i motywacja dla organizatorów do kontynuacji akcji. Humory dopisywały, a atmosfera wśród uczestników była gorąca.

Organizatorzy

Wielkość czcionki
Kontrast