Apel Wójta Gminy Łoniów w sprawie szczepień

Szanowni Seniorzy, mieszkańcy Gminy Łoniów

Ostatni rok był dla nas wszystkich szczególnie trudny, co związane było z pandemią koronawirusa SARS-Cov-2. Musieliśmy zmienić swoje dotychczasowe przyzwyczajenia i nauczyć się żyć w całkiem nowej rzeczywistości, ograniczając do minimum wszelkie kontakty społeczne.

Pod koniec 2020 roku wreszcie pojawił się jeden z najważniejszych elementów walki z pandemią – szczepionka, która daje nam nadzieję na tak wyczekiwany powrót do normalności. Ale to kiedy ta normalność nastąpi, zależeć będzie od nas wszystkich. Pokonanie koronawirusa jest bowiem możliwe tylko poprzez przerwanie jego transmisji z człowieka na człowieka, a taką możliwość daje nam właśnie szczepionka. W interesie całego społeczeństwa leży zatem to, aby cały proces szczepień przebiegał w Polsce jak najsprawniej.

Mając na uwadze powyższe, zwracam się do Państwa z ogromną  prośbą o zaangażowanie się w walkę z koronawirusem poprzez przystąpienie do szczepień.  

Jak się zarejestrować? Procedura nie jest skomplikowana i można to zrobić na 3 sposoby:

  1. Poprzez telefon na całodobową, bezpłatną infolinię 989, gdzie po podaniu numeru PESEL oraz numeru telefonu komórkowego można będzie umówić się na szczepienie w dogodnym miejscu i terminie (rejestracji telefonicznej nie trzeba dokonywać samodzielnie, może to zrobić również osoba z rodziny)
  2. Poprzez e-Rejestrację na stronie pacjent.gov.pl, gdzie można wybrać jeden z pięciu proponowanych terminów w punkach szczepień znajdujących się w pobliżu lub w innym wybranym punkcie znajdującym się nawet w innym mieście (aby skorzystać z tego sposobu rejestracji, konieczne jest posiadanie Profilu Zaufanego).
  3. Poprzez kontakt bezpośrednio z wybranym punktem szczepień

Wystarczy również zapytać swojego lekarza rodzinnego, w którym z najbliższych punktów szczepień jest możliwość zaszczepienia się.

Prosimy by rodzina, przyjaciele lub sąsiedzi pomogli Państwo dotrzeć do punktu szczepień o wyznaczonej godzinie. Jeśli jednak nikt nie jest w stanie Państwu w tym pomóc, a nie potraficie Państwo dotrzeć do punktu szczepień samodzielnie, to postaramy się zorganizować transport.

Uruchomiliśmy specjalny numer telefonu dla mieszkańców gminy Łoniów, pod który można się zgłosić, jeśli pojawi się problem z transportem do punktu szczepień:

506 815 257

Telefon jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 18.00 tylko w kwestii transportu do punktu szczepień. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie potrzeby dowozu takiej osoby. Pamiętajmy, żeby korzystać z tej usługi tylko w wyjątkowych okolicznościach, gdy naprawdę nie ma innej możliwości dotarcia do punktu.

Szczepienia przeciwko COVID-19 są całkowicie dobrowolne i bezpłatne. Sam proces rejestracji jest bardzo prosty, a o terminie podania szczepionki przypomni zapisanym osobom SMS wysłany na podany przy zapisywaniu się numer kontaktowy.

Jeszcze raz zachęcam wszystkich do szczepień. Im więcej osób się na to zdecyduje, tym ochrona przed wirusem SARS-CoV-2 będzie skuteczniejsza. Pamiętajmy, że przyjęcie szczepionki to nie tylko ochrona dla nas, ale także dla naszych bliskich, a pokonanie koronawirusa umożliwi nam wszystkim powrót do normalności.

Z wyrazami szacunku
   Wójt Gminy Łoniów
(-) Szymon Kołacz

Wielkość czcionki
Kontrast