21 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

wosp13_4wosp13_2Organizatorem akcji WOŚP w naszej gminie po raz kolejny był Publiczny Zespół Szkół w Sulisławicach we współpracy z Publicznym Zespołem Szkół w Łoniowie, a koordynowała ją pedagog szkolny p. Anna Kubicka.

Pomimo śniegu i ujemnej temperatury, 21 Finał WOŚP w Gminie Łoniów był jak zwykle bardzo gorący. Wolontariusze, wyposażeni w oznakowane puszki i specjalne identyfikatory z samego rana wyruszyli na ulice okolicznych miejscowości. Kwestujących można było spotkać przede wszystkim przy kościołach.

Prószący śnieg i niska temperatura nie odstraszyła mieszkańców, którzy z wielką życzliwością i hojnością zapełniali orkiestrowe puszki.

O zmarzniętych i zmęczonych wolontariuszach po raz kolejny pamiętała tego dnia karczma SARMACKA, która zaprosiła wolontariuszy i ich opiekunów na pyszną pizzę i gorącą herbatę.

Główne atrakcje towarzyszące finałowi WOŚP rozpoczęły się po godzinie 15-tej w Centrum Spotkań Wiejskich w Sulisławicach. Najmłodszych mieszkańców gminy organizatorzy zaprosili na zabawę taneczną z zespołem MARKENS, a wieczorem odbyła się tradycyjna licytacja przedmiotów.

wosp13_3Podczas licytacji zdobyć można było: orkiestrowy kalendarz, kubek, koszulkę, podkładkę na biurko, grę logiczną, notes, a także przejazd wozem strażackim i koszulkę strażaka ufundowane przez druhów OSP z Sulisławic, kask rowerowy i koszulkę odblaskową przekazaną przez sołtysa wsi Sulisławice – p. Zdzisława Tomczaka, zestaw upominków od Wójta Gminy – p. Szymona Kołacza, obraz Tomasza Staszewskiego, dwie kolacje
i sześć karnetów na pizzę lub deser ufundowane przez karczmę SARMACKA – p. Rafała Cholewę i p. Andrzeja Hmatowskiego oraz podarunek od koła florystycznego przy Zespole Szkół w Łoniowie.

W trakcie licytacji wszystkich przybyłych rozgrzewali wolontariusze, którzy przygotowali dla nich pokaz umiejętności wokalnych.

Wszystkie pieniądze ze zbiórki – jak co roku będą przeznaczone na sprzęt medyczny dla dzieci oraz po raz pierwszy dla seniorów na polepszenie jakości opieki medycznej.

Tradycyjnie, punktem kulminacyjnym wielkiego grania było ŚWIATEŁKO DO NIEBA – pokaz sztucznych ogni, który zakończył 21 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gminie Łoniów.

Dzięki ogromnej hojności mieszkańców udało się zebrać 8027,51 zł.

Dziękujemy mieszkańcom naszej gminy za okazanie
Wielkiego Serca i liczymy na Was za rok!

 

Sponsorzy WOŚP: Delikatesy Centrum, Anna i Ryszard Dereniowie z Sulisławic, MARKENS, OSP Sulisławice, Karczma Sarmacka, Tomasz Staszewski, sołtys wsi Sulisławice – Zdzisław Tomczak, Wójt Gminy Łoniów, Kwiaciarnia SASANKA Anna Wójcikowska z Sulisławic, Sylwia i Dariusz Witczakowie z Sulisławic.

 

Autor: Marcin Maj

 

Wielkość czcionki
Kontrast