Wielki sukces Pierwszaków z Łoniowa

Zespół Wesołe Śliweczki z klasy I wspaniałą przygodę z ogólnopolskim projektem edukacyjnym „Zdrowo jem, więcej wiem”, zakończył wielkim sukcesem zdobywając I miejsce w całorocznej klasyfikacji Grand Prix, pokonując ponad 700 szkół z całej Polski.

Projekt o charakterze konkursu był zorganizowany przez Fundację Banku Ochrony Środowiska w Warszawie, pod honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy. Program miał na celu promocję zdrowego stylu życia wśród uczniów oraz zwiększenie świadomości na temat roli, jaką odgrywa zdrowa żywność i aktywność fizyczna w życiu każdego człowieka. Nasza droga do sukcesu trwała cały rok szkolny i przebiegała w trzech etapach, związanych z porami roku: jesień, zima i wiosna. W każdym etapie uczniowie osiągali bardzo wysokie wyniki. W etapie jesiennym zdobyli I miejsce, w etapie zimowym V miejsce, a etap wiosenny zakończyli na miejscu II. Dzieci świetnie radziły sobie ze wszystkimi zadaniami i wykonywały je z dużym zaangażowaniem i przyjemnością. Uczyły się współpracy zespołowej, aktywnie uczestniczyły w zajęciach lekcyjnych oraz w licznych konkursach. Promowały zdrowe odżywianie i aktywność fizyczną w środowisku szkolnym i lokalnym.

Bardzo cieszymy się, że nasza praca i wysiłek włożony w realizację zadań zostały docenione przez niezależną komisję konkursową w Warszawie. Jesteśmy dumni ze zwycięstwa oraz ze zdobytej rzetelnej wiedzy na temat zdrowego odżywiania, która pozwoli nam na zmianę nawyków żywieniowych i świadomą zmianę stylu życia na zdrowszy i bardziej aktywny ruchowo.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam odnieś sukces i pokonać w wyścigu po zdrowie kilkaset polskich szkół, a w szczególności dziękujemy naszym Rodzicom za okazywaną pomoc i ogromne wsparcie, Panu Dyrektorowi Krzysztofowi Paradysz, Pani Wicedyrektor Wiolettcie Klimkiewicz oraz Wychowawcom klas II i III.

                            Elżbieta Staszewska z zespołem Wesołe Śliweczki

 

Wielkość czcionki
Kontrast