| loniow.pl |
OGŁOSZENIA

ORDER MŁODEGO BOHATERA

Jeśli macie w swoim gronie dziecko czy młodego człowieka, którzy wykazali się opanowaniem w sytuacji zagrożenia i pomogli uratować życie innych, to koniecznie zgłoś go do „Orderu Młodego Bohatera”. To specjalna nagroda przygotowana przez Ministerstwo Obrony Narodowej dla młodzieży za odpowiedzialną i godną naśladowania postawę. Do tej pory Medal „Młody Bohater” otrzymało ponad 100 dzieci z całej Polski.

Jeśli znacie kogoś młodego, kto nie bał się pomóc w sytuacji trudnej, kryzysowej i niebezpiecznej. Kogoś kto uratował czyjeś życie lub zdrowie. I chcecie mu podziękować za to w szczególny sposób to „Order Młodego Bohatera” jest właśnie dla niego.

Wyróżnienie mogą otrzymać kandydaci, którzy w momencie zdarzenia nie przekroczyli osiemnastu lat. Medal może otrzymać także osoby, które posiadają zezwolenie na pobyt stały na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Aby zgłosić kandydata do wyróżnienia należy wypełnić wniosek znajdujący się na stronie Ministerstwa Obrony Narodowej https://www.gov.pl/web/obrona-narodowa/mlody-bohater. Później należy go odesłać na adres mlodybohater@mon.gov.pl. We wniosku trzeba wpisać m.in. informacje opisujące przebieg zdarzenia.

Wielkość czcionki
Kontrast